Перша згадка про школу в містечку Радехові відноситься до 1791 року….

/Files/images/Рисунок1.jpg

Перша школа в Радехові знаходилася на місті нашої сучасної школи. Приміщення їдальні – це будівля старої школи.

У 1875 році школа була чотирикласною.

В 1892-1893 н.р. у школі навчалось

211 хлопців та 276 дівчат.

З 1908 року в Радехові почали діяти семирічна чоловіча і шестирічна жіноча школи. Викладання в школах велося на польській мові.

В 30 роках в місті працювало 3 школи.

В одній з них викладання велося на польській і український мові., в двох семирічних – на польській і німецькій. Функціонували 2 власних гімназії, одна з них – українська. У власній українській чотирьохрічній школі нараховувалося 140 учнів

У 1914 р. в Радехові діяли дві школи з польською мовою викладання: семикласна чоловіча і шестикласна жіноча, де працювало 19 вчителів, навчалося 855 учнів, з них 333 українці, 299 євреїв, 223 поляки.

Меценатом Радехівської школи був граф Станіслав Бадені. Декларація від 2 грудня 1874 року засвідчує, що він офірував на потреби школи 6 сажнів лісу і сто злотих.

/Files/images/Рисунок2.png

У 1930-х роках у Радехові була створена спочатку двокласна, пізніше п’ятикласна українська школа за сприянням українського національного руху та громадської діяльності сім’ї Селезінків.

/Files/images/Рисунок3.jpg

НеонілаСелезінка– народилася 11 листопада 1896 року в стрию. Але в 1926 році пересилилася зі Стрия ,де вчителювала у м. Радехів. Тут Неоніла Селезінка включилася в культурно - освітню роботу. Заснувала філію „Союзу Українок” організувала дитячі садки. В 1934 році вона їде до Лондону на Міжнародний з’їзд Жіночої гільдії. Неоніла Селезінка є і ініціатором повітового свята „Союзу українок у 1936 році. Померла 23 травня 1941 року і похована у Бродах.

Ярослав Селезінка– 1 грудня 1887 року народження. Адвокат, який в 1926 році переїхав до Радехові, де розпочав адвокатську практику. Тут займався громадською і політичною роботою, приділяв увагу діяльності „Рідної школи”, „Просвіти”, „Союзу Українок”.

В повоєнні роки в Радехові налагоджена робота семирічної, єдиної в місті школи

/Files/images/Рисунок5.jpg

/Files/images/Рисунок4.jpg

/Files/images/Рисунок6.jpg

У 1982 році завершилося будівництво нової школи і пройшла реорганізація з восьмирічної в десятирічну школу. На фото  1 вересня 1982 року. Директор школи Анатолій Копицінський з символічним ключем від школи.

/Files/images/Рисунок7.jpgВ 1990 році буо розпочато будівництво спортзалу школи №2м. Радехів. В 2002 році величину спортзалу зменшили удвічі. В 2007 році з ініціативи депутата Радехівської районної ради Лесі Кутенської було виділено кошти на актуалізацію документації спортивного залу.